LGBTİ+ KAPSAYICI VE DESTEKÇİ OLAN ŞİRKETLER DAHA FAZLA KAR EDİYOR

Finlandiya'da bulunan Aalto Üniversitesi ve Vaasa Üniversitesi'nin yürüttüğü araştırmaya göre LGBTİ+ haklarını destekleyen şirketler daha kârlı.

Forbes’tan Josie Cox, Finlandiya’da yapılan yeni bir araştırmaya göre LGBTİ+ haklarını destekleyen ve bu konuda kapsayıcı olan şirketlerin daha kârlı olduğunun kanıtlandığını yazdı.

Kaos GL’nin haberine göre, Cox, son yıllarda artan sayıda araştırmayla cinsiyet kimliği, cinsel yönelim ve ırksal anlamda çeşitliliği teşvik eden şirketlerin finansal olarak daha iyi performans gösterdiğinin bilindiğini hatırlatıyor ve ekliyor: “Ayrıca Finlandiya’da yapılan yeni bir araştırmayla LGBTİ+ dostu politikaları savunan şirketlerin daha kârlı olduğu kanıtlandı.”

Borsada değerli

Finlandiya’da bulunan Aalto Üniversitesi ve Vaasa Üniversitesi’nden araştırmacıların yürüttüğü çalışma 2003 ile 2016 yılları arasında halka açık 657 ABD şirketinin finansal performansını değerlendiriyor.

Araştırmanın sonucuna göre LGBTİ+ dostu politikalara sahip şirketler hem kâr oranları daha yüksek hem de borsada daha değerli.

Kaynak: Bianet.org