HAYATIMIN AŞKI’NDAN İLAY ERKÖK: LGBT HAKLARI KONUSUNDA KARAMSARLAŞTIM

Yaz ekranının en sevilen dizilerinden biri olan “Hayatımın Aşkı”nda sempatik karakter Sezen’i canlandıran İlay Erkök bu ay GZone Dergi’nin konuklarından biri oldu.

Gelin bu genç oyuncuyu yakından tanıyalım.

İlay Erkök ile Eylül 2016 sayımızda söyleştik.

RÖPORTAJ: MURAT RENAY

İşte bu söyleşiden öne çıkan sorular ve cevapları

“Hayatımın Aşkı” projesine nasıl dahil oldun?

Yapımcı Şebnem hanım beni “Sezen” karakteri icin düşündü ve yönetmenimiz Ketche ile bu karakter icin görüştükten sonra seçilmiş oldum.

Dizide pek çok usta oyuncuyla birlikte yer alıyorsun. Onlardan neler öğreniyorsun?

Her gün böyle bir kadroyla beraber oldugum icin şükrediyorum. Enerjiye çok inanıyorum. Etki tepkiye inanıyorum. Oynadığım karakteri yükseltmeme imkan sağlıyorlar. Yaratıcılığımı daha fazla ortaya çıkartmama yardimci oluyorlar.

Türkiye’deki LGBT haklarını ne durumda buluyorsun? Sence yerli dizilerde de LGBT karakterlerin de bulunması gerekli mi?

Maalesef pek yeterli bulmuyorum. Hande Kader’in vahşice katledilmesi sonrasında biraz karamsarlaştığımı söyleyebilirim. İnsana insan olduğu icin değer verildiği bir dünya umut ediyorum. LGBT bireylerin hakları yakın zamanda umarım iyileştirilir. Bunun icin çeşitli iş kollarında daha aktif olarak gorev verilmesi gerekiyor.

Oyunculukla ilgili ise, sadece yerli diziler değil film, tiyatro gibi farklı sanat kollarında aklıselim ve yeteneği olan herkesin iyi projelerde oynayabileceğine inanıyorum.

BU RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN GZONE DERGİ’NİN “EYLÜL 2016 ” SAYISINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK ÜCRETSİZ OKUYABİLİRSİNİZ…